<![CDATA[Південноукраїнський центр медіаграмотності]]>https://medialiteracy.zp.ua/https://medialiteracy.zp.ua/favicon.pngПівденноукраїнський центр медіаграмотностіhttps://medialiteracy.zp.ua/Ghost 4.16Sun, 26 Sep 2021 18:43:19 GMT60<![CDATA[Запорізькі школярі взяли участь у грі "Медіазнайко на Хортиці"]]>https://medialiteracy.zp.ua/miediaznaiko-na-khortitsi/6150be8fc212cd000185c381Mon, 13 May 2019 08:48:00 GMT

Учні 1-Б класу Запорізької спеціалізованої школи №72 з поглибленим вивченням хімії та біології разом з батьками реалізували проект "Медіазнайко на Хортиці" в межах програми «Формування медіакультури вчителя української мови та літератури в умовах становлення Нової української школи», ініційованого факультетом журналістики Запорізького національного університету за підтримки грантового проекту «Медіаграмотні і розумні: співпраця молоді України і США» Посольства США в Україні.

Запорізькі школярі взяли участь у грі "Медіазнайко на Хортиці"
Діти з батьками створюють стінгазети

Разом з батьківською громадськістю здобувачі освіти Нової української школи занурилися в епоху козаччини. З захопленням розглядали зброю козаків, слухали історію героїчних походів війська запорозького, милувалися кручами та порогами Дніпра. Після пізнавальної екскурсії перемістилися на територію профілакторія ЗНУ, де разом з батьками і вчителями Оленою Горбенко, Світланою Ажищенко і Поліною Забугою створили власні перші медійні продукти.

Метою проекту "Медіазнайко на Хортиці" було у ігровій формі ознайомити школярів із поняттям «мас-медіа». У грі «Я – кореспондент» діти з батьками і вчителями відобразили через арт-стінгазети враження від екскурсії Запорозькою Січчю. А у грі «Я – ютюбер» школярі дізналися про основні поняття і основи безпечного користування соцмережею Youtube (лайки, перегляди, фолловери, безпечний час переглядів відео в мережі).

]]>
<![CDATA[Новітні медіа і медіаграмотність: дискусії в Одесі]]>19-20 квітня на факультеті журналістики Національного універ

]]>
https://medialiteracy.zp.ua/novitni-miedia-i-miediaghramotnist-diskusiyi/6150be8fc212cd000185c380Tue, 23 Apr 2019 07:25:00 GMT

19-20 квітня на факультеті журналістики Національного університету “Одеська юридична академія” відбулася дводенна науково-практична конференція “Вплив нових медіа: міждисциплінарний підхід”. У її роботі взяла участь медіатренер ЗНУ Олександра Усенко, виступивши з доповіддю, а також взявши активну участь у дискусії і круглому столі.

Увага учасників заходу була зосереджена на сучасних реаліях роботи журналістів і фахівців з реклами та зв'язків з громадськістю. Зокрема, кандидат наук із соціальних комунікацій Наталія Стеблина на конкретних кейсах продемонструвала як можна виявити “джинсу” в нових медіа, використовуючи принцип хвилеподібності людської уваги.

Новітні медіа і медіаграмотність: дискусії в Одесі
Олександра Уксенко 

Про те, як в соціальних мережах представлені одеські медіа розповів головний редактор сайту “ІзбірКом” Валерій Болган.У своєму виступі спікер торкнувся і теми загроз, які можуть принести сучасним медіа соціальні мережі. Наприклад, у лютому цього року з фейсбуку було видалено сторінку видання “Думская.net”, яка нараховувала на той момент кілька десятків тисяч підписників.  

Розповідаючи про сучасні тенденції просування медійного продукту, генеральний директор медіахолдингу “Просто радіо” Жанна Меньшикова закцентувала на тому, що сучасний роботодавець шукає не лише талановиту молодь, але й таку, яка має міцним освітнім “фундаментом”.

Робота конференції продовжилася роботою секцій “Вплив нових медіа: виклики сучасної журналістики”, “Вплив нових медіа: соціокомунікаційний аспект”, “Вплив нових медіа: прикладні аспекти реалізації реклами та PR”, в одній з яких аспірантка факультету журналістики ЗНУ Олександра Усенко виступила з доповіддю про сучасні українські медіа на ринку уваги.

Другий день конференції був присвячений обговоренню теми підвищення довіри аудиторії до сучасної журналістики, а також дискусії на тему “Епідеміологія у соціальних мережах”, модератором якої виступив блогер, оглядач ресурсу “Думская.net” Сергій Дібров. Порівнявши інформацію в соціальних медіа з вірусним захворюванням, публіцист продемонстрував алгоритм її ефективного розповсюдження і донесення потрібного меседжу до цільової аудиторії.

Новітні медіа і медіаграмотність: дискусії в Одесі
Сергій Дібров
Новітні медіа і медіаграмотність: дискусії в Одесі
Круглий стіл щодо впливу новітніх медіа, м. Одеса, 20 квітня 2019

Насамкінець найактивніші учасники науково-практичної конференції отримали почесні дипломи від декана факультету журналістики Національного університету “Одеська юридична академія” Тетяни Кузнєцової.

]]>
<![CDATA[Журналісти і громадські активісти вчилися писати про ВПО і подолання посттравматичного синдрому]]>https://medialiteracy.zp.ua/zhurnalisti-i-ghromadski-aktivisti-vchilisia-pisati-pro-vpo-i-podolannia-posttravmatichnogho-sindromu/6150be8fc212cd000185c37fTue, 16 Apr 2019 20:24:47 GMT

На факультеті журналістики Запорізького національного університету 11-12 квітня відбувся тренінг на тему «Висвітлення конфліктно-чутливих тем у медіа. Робота з ВПО та особами з посттравматичним синдромом». Це третій модуль тренінгів для журналістів, блогерів та громадських активістів із Запоріжжя, Полтави, Донецька, Одеси, Дніпра, Херсону і Луцька.

Журналісти і громадські активісти вчилися писати про ВПО і подолання посттравматичного синдрому
Тренінг про журналістську етику і стандарти від Наталії Виговської

В перший день Наталія Виговська – журналістка, медіатренерка, медіаекспертка, розповіла про журналістські стандарти та професійну етику. Також учасники дізналися про класифікацію конфліктно-чутливих груп та працювали із кейсами, котрі допомогли виявляти та позбуватися стереотипів у матеріалах.

Після цього естафету прийняв Юрій Сидоров, медіатренер і головний редактор розслідувального сайту «Наші гроші. Запоріжжя». Тренінгісти отримали знання і навички фактчекінгу та верифікації інформації у журналістських розслідуваннях. Після опанування нових інструментів усі на практиці змогли їх використати для отримання потрібної інформації.

Журналісти і громадські активісти вчилися писати про ВПО і подолання посттравматичного синдрому
Тренінг з фактчеку і верифікації від Юрія Сидорова

Тренер другого дня – Ірина Куратченко, психолог-психоаналітик, супервізор, медіатор (ГО "Взаємодія") провела із учасниками заняття на тему роботи з внутрішньо переміщених осіб, психологію та стереотипи, пов’язані з ними. Робота з кейсами знов займала особливе місце, цього разу про права людини і їх порушення. Учасники мали змогу пограти у дві психологічні гри: «Переселенська блуканина» та «Бути жінкою», де у зрозумілій формі проілюстровано усі труднощі, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи та жінки. Ірина розповіла та пояснила про професійне вигорання та про стрес. Окрім цього усі отримали знання, як працювати з особами із посттравматичним синдромом.

Журналісти і громадські активісти вчилися писати про ВПО і подолання посттравматичного синдрому
Ірина Куратченко пояснює, як працювати у стресових ситуаціях

Нагадаємо, що цей дводенний тренінг уже втретє проходить на факультеті журналістики ЗНУ у рамках реалізації проекту БАРЖа (Бюро аналітично-розслідувальної журналістики) за організаційної підтримки Спілки молодих незалежних журналістів і фінансового сприяння Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.  

Анастасія Раткіна

]]>
<![CDATA[Нові напрями руху сучасної освіти]]>Магістрантка факультету журналістики ЗНУ Крістіна Бут вз

]]>
https://medialiteracy.zp.ua/novi-napriami-rukhu-suchasnoyi-osviti/6150be8fc212cd000185c37eMon, 25 Mar 2019 20:08:00 GMT

Магістрантка факультету журналістики ЗНУ Крістіна Бут взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Викладання іноземних мов в Україні та за її межами: досвід і виклики», що відбулась 21-22 березня у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника.

У конференції брали участь запрошені іноземні експерти та українські викладачі-випускники програм міжнародних обмінів і підвищення кваліфікації, саме тому їх досвід можна вважати універсальним і передовим.

Якщо спробувати зробити узагальнення із представлених доповідей, можна звернути увагу на кілька тенденцій, важливих для успішного функціонування сучасної світової вищої школи (не тільки щодо вивчення мов):

1. Розвиток soft skills. Це надпрофесійні навики, які не пов’язані з професійними уміннями фахівця, але потрібні для досягнення успіху в роботі. Доповідачка конференції Рос Райт (Ros Wright) слушно зазначила, що насправді необхідно називати ці навички essential skills (базові, необхідні). До них належать: уміння працювати у команді, налагоджувати комунікацію, вирішувати конфлікти, емоційна компетентність, лідерство, менеджмент самого себе (селф-менеджмент), стресовий менеджмент. Більш детально можна ознайомитись, переглянувши ілюстрацію.

Нові напрями руху сучасної освіти
Функціональна мова вирішення конфліктів

Спікер також зазначила, що впроваджуючи soft skills, можливо тренувати навики володіння студентів іноземними мовами – так, наприклад, для студентів із нижчим рівнем застосовувати модель AAA (ілюстрація моделі нижче), а для вищих рівнів – модель розв’язання конфліктів.  

Нові напрями руху сучасної освіти
Модель ААА

Ці навики є також надзвичайно важливими у журналістиці, тому необхідно звертати увагу на їх пропрацювання під час навчання майбутніх журналістів – як долати конфлікти у редакції; проблемні питання журналістської етики; взаємодія аудиторія – медіа.

Нові напрями руху сучасної освіти

2. Рольові моделі.На конференції акцент цієї теми було зосереджено на учнях школи, але досвід можна застосовувати і для студентів, популяризуючи менш відомі, але потрібні професії.

Так, наприклад, спікерка Катерина Шляміна розповідала, що серед молоді рольовими моделями є зірки – актори, співаки тощо, які можуть бути взірцями навіть незважаючи на їхній негативний життєвий приклад (погані звички, скандальність). А інші важливі професії (лікарі, біологи, фотографи) залишаються поза фокусом уваги молодих осіб.

Така сама ситуація і на журфаках – запитайте будь-якого першокурсника або першокурсницю, ким вона хоче стати? Впевнені, що багато з опитуваних не вагаючись відповідатимуть «Телеведучою!». Але ж у журналістиці є ще газетярі, оператори, інженери монтажу, редактори, кореспонденти… Саме тому дуже важливо упродовж чотирьох років навчання за цією спеціальністю на бакалавраті розповідати про всі посади, які можуть бути запропоновані за фахом, наводити приклади цікавих особистостей, які працюють у цих сферах, показувати фільми, непересічні кадри з роботи…

Нові напрями руху сучасної освіти
Доповідачка Катерина Шляміна розповідає про принципи National Geographics Learning

Наприклад, фотографка National Geographic Емі Вітале (Ami Vitale) для того, щоб робити свої яскраві кадри, зображала панду у відповідному вбранні; годинами стояла у крижаній воді та ночувала з осиротілим носорогом. Цей ентузіазм разом із ефектом від результатів роботи може стати взірцем для наслідування.

Нові напрями руху сучасної освіти
Емі Вітале за роботою

Інший приклад – Роберт Вуд, інженер і винахідник, який розробив крихітних бджіл-роботів.

Саме такі незвичайні особистості можуть надихати учнів і студентів обирати не «мейнстрімні» професії і не боятись помилок.

3. Принципи National Geographic Learning. Їх кілька:

·       позитивний фідбек від вчителя або викладача;

·       використання сторітелінгу (небанальні історії, які можуть слугувати рольовою моделлю або просто зацікавити та надихнути учнів або студентів);

·       активне застосування мультимедійних матеріалів – Bringing the World to the Classroom(Приносячи світ у клас);

·       поширювати знання про навколишнє середовище, базові принципи поваги та любові до природи;

·       освіта, яка приносить задоволення учням/студентам і вчителям/викладачам.

Сума застосування цих принципів, як впевнені представники National Geographic Learning, є запорукою успішного функціонування сучасної освіти.

Ще раз звертаємо увагу, що досвід, згаданий у статті, є універсальним і може бути застосований кожним викладачем на будь-яких дисциплін всіх спеціальностей.

]]>
<![CDATA[Вебінари в дії: студенти України і США обговорюють медіаграмотність]]>https://medialiteracy.zp.ua/viebinari-v-diyi-studienti-ukrayini-i-ssha-obghovoriuiut-miediaghramotnist/6150be8fc212cd000185c37dMon, 25 Feb 2019 10:31:43 GMTВебінари в дії: студенти України і США обговорюють медіаграмотність

Запорізькі студенти мають нагоду "вживу" спілкуватися із американськими однолітками. Факультет журналістики ЗНУ продовжує розпочату восени 2018 року серію освітніх вебінарів із університетами США. Три попередні рази це був Університет Штату Юта. 20 лютого спілкувалися із представниками Східноіллінойського університету.

Вебінари в дії: студенти України і США обговорюють медіаграмотність

Вебінар мав назву "МІЖНАРОДНІ ДІАЛОГИ СТУДЕНТСТВА УКРАЇНИ І США: МЕДІА КРИТИКА", а модераторами були доктор Девід Грекон – від американської сторони і доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова – від ЗНУ. До речі, обидва викладачі є випускниками міжнародної програми академічних обмінів імені Фулбрайта - пані Катерина проводила дослідження у США, а пан Девід - минулого року в Україні.

Вебінари в дії: студенти України і США обговорюють медіаграмотність

Студенти і викладачі дискутували щодо таких питань: як власники впливають на роботу ЗМІ в Україні та США та як представлені держави у мас-медіа наших країн і в Європі. Говорили і про масову культуру, і про глобалізацію, і про політичну комунікацію. Це був чудовий досвід для обох сторін, про що учасники поділилися враженнями у соцмережах.

Вебінари в дії: студенти України і США обговорюють медіаграмотність

]]>
<![CDATA[Медіаграмотність: від вчителів до школярів Запоріжжя]]>

Медіатренери Південноукраїнського центру медіаграмотн

]]>
https://medialiteracy.zp.ua/miediaghramotnist-vid-vchitieliv-do-shkoliariv-zaporizhzhia/6150be8fc212cd000185c37cFri, 15 Feb 2019 17:53:21 GMTМедіаграмотність: від вчителів до школярів Запоріжжя

Медіатренери Південноукраїнського центру медіаграмотності Катерина Сіріньок-Долгарьова і Олександра Усенко розповідають про хвилю зацікавленості медіаграмотністю серед учителів і старшокласників Запоріжжя і області.

Джерело: UA: Запоріжжя

]]>
<![CDATA[У ЗНУ завершилася програма з медіаграмотності для вчителів Запорізької області]]>

25 січня 2019 року в Запорізькому національному університеті в

]]>
https://medialiteracy.zp.ua/u-znu-zaviershilasia-proghrama-z-miediaghramotnosti-dlia-vchitieliv-zaporizkoyi-oblasti/6150be8fc212cd000185c37bSun, 27 Jan 2019 21:47:33 GMTУ ЗНУ завершилася програма з медіаграмотності для вчителів Запорізької області

25 січня 2019 року в Запорізькому національному університеті відбулися завершальні заняття з підвищення кваліфікації вчителів української мови і літератури, які тривали на факультеті журналістики з червня 2018 по січень 2019 року.

Курс під назвою «Формування медіакультури вчителя української мови та літератури в умовах становлення нової української школи» передбачав три методичні семінари-тренінги та інтенсивну позааудиторну роботу над створенням методичних матеріалів із медіаграмоності і медіакультури, які тепер можуть використовуватися вчителями-філологами на уроках рідної мови і літератури.

Постійними тренерами проекту стали декан факультету журналістики Віктор Костюк та медіаексперт Олександра Усенко. На останньому зібранні вчителі мали змогу отримати практичні навички безпечної роботи з соцмережами та їх застосування у навчальному процесі. А також у форматі діалогу оброворили вміння педагога критично аналізувати інформацію (інформаційний компонент інформаційно-комунікаційної компетентності): як сприймати медіаінформацію; які труднощі і проблеми відчувають і діти, і вчителі у процесі пошуку й осмислення інформації.

У ЗНУ завершилася програма з медіаграмотності для вчителів Запорізької області

У ЗНУ завершилася програма з медіаграмотності для вчителів Запорізької області
Також у ході семінару відбулося обговорення методичних розробок учителів-учасників: які уроки та позакласні заходи найкраще сприяють формуванню медіаграмотності учнів і чому, їх робота з батьками.

По завершенню навчального дня декан факультету журналістики Віктор Костюк вручив усім учаснкиам свідоцтва про підвищення кваліфікації.
У ЗНУ завершилася програма з медіаграмотності для вчителів Запорізької області

У ЗНУ завершилася програма з медіаграмотності для вчителів Запорізької області

]]>
<![CDATA[Наші партнери]]>

Наші партнери

Радіо Universe
Пороги - незалежний студентський портал Запоріжжя
ТелеКритика
Інститут журналістики
Media Sapiens
Медіа Критика
Academy of Ukrainian Press
Львівський національний університет

]]>
https://medialiteracy.zp.ua/nashi-partnieri/6150be8fc212cd000185c33aSun, 27 Jan 2019 21:37:18 GMTНаші партнери

Наші партнери

Наші партнери
Наші партнери
Наші партнери
Наші партнери
Наші партнери
Наші партнери
Наші партнери
Наші партнери

]]>
<![CDATA[Запоріжжя долучилося до проекту «Real Media Literacy for a Fake News World»]]>https://medialiteracy.zp.ua/zaporizhzhia-doluchilosia-do-proiektu-real-media-literacy-for-a-fake-news-world/6150be8fc212cd000185c37aFri, 25 Jan 2019 17:26:34 GMTЗапоріжжя долучилося до проекту «Real Media Literacy for a Fake News World»

Студентка факультету журналістики ЗНУ Крістіна Бут стала учасницею першого тренінгу у рамках програми «Real Media Literacy for a Fake News World», яка триватиме з січня по травень 2019 року.

Впродовж навчання учасники отримуватимуть інформацію про базові навики медіаграмотності і роль засобів масової інформації у сучасних світових процесах, а також поглиблюватимуть знання англійської мови.
Запоріжжя долучилося до проекту «Real Media Literacy for a Fake News World»
Перший воркшоп із студентами був присвячений темі боротьби з фейками. Тренерка Джессі Холліс МакКарті (Jessi Hollis McCarthy) розкрила сутність поняття «фейк»; чим вони відрізняється від звичайних помилок у медіа; класифікацію та мету фейкових новин. Окрім цього, вона провела інтерактивні вправи з учасниками, серед яких було опитування (Правда чи фейк?) і коротка гра «Створіть свій власний фейк».
Запоріжжя долучилося до проекту «Real Media Literacy for a Fake News World»
Була презентована формула «E.S.C.A.P.E», яка допомагає активізувати критичне мислення при сприйнятті новин. Завантажити постер із шістьма ключовими концептами формули «E.S.C.A.P.E» можна тут: https://newseumed.org/tools/lesson-plan/escape-junk-news.

Ініціатива реалізовується за підтримки Посольства США в Україні та Newseum (інтерактивний музей новин, що входить до складу Freedom Forum Institute). В Україні програму адмініструють ГО «УЦГІ «Світло».

]]>
<![CDATA[У школах запорізької області активно впроваджують медіаграмотість]]>

2019й починається для Південноукраїнського центру медіагра

]]>
https://medialiteracy.zp.ua/u-shkolakh-zaporizkoyi-oblasti-aktivno-vprovadzhuiut-miediaghramotist/6150be8fc212cd000185c379Tue, 22 Jan 2019 21:04:22 GMTУ школах запорізької області активно впроваджують медіаграмотість

2019й починається для Південноукраїнського центру медіаграмотності тренінгом-семінаром для вчителів української мови. 25 січня відбудеться третій, завершальний, етап навчання для педагогів-філологів щодо впровадження медіаграмотності на уроках рідної мови у школах Запорізької області.

Курс підвищення кваліфікації «Формування медіакультури вчителя української мови та літератури в умовах становлення Нової української школи» викладається на факультеті журналістики Запорізького національного університету з червня 2018 року по січень 2019 року у рамках проекту "Медіаграмотні і розумні: співпраця української та американської молоді", за підтримки Посольства США в Україні.

За цей час 31 учитель-мовник долучилися до впровадження предметів "Медіакультура" і "Медіаграмотність" у своїх навчальних закладах. Розпочали із запровадження елементів цих дисциплін на уроках української мови і літератури у 5-11 класах. Експерти проекту Віктор Костюк, Катерина Сіріньок-Долгарьова та Олександра Усенко також взяли участь у цьому процесі, зокрема відвідавши такі уроки-тренінги у запорізьких гімназії №6, ЗОШ №20 екологічного профілю та гімназії "Елінт".
У школах запорізької області активно впроваджують медіаграмотість
У школах запорізької області активно впроваджують медіаграмотість
Про свої досягнення на цій ниві тренінгісти розкажуть уже у найближчу п'ятницю, 25 січня 2019 року, на останньому занятті курсу.

]]>
<![CDATA[Воркшоп і лекції із фотограмотності у ЗНУ]]>

Запорізький національний університет із воркшопом і лекц

]]>
https://medialiteracy.zp.ua/vorkshop-i-liektsiyi-iz-fotogramotnosti-u-znu/6150be8fc212cd000185c378Thu, 29 Nov 2018 13:41:47 GMTВоркшоп і лекції із фотограмотності у ЗНУ

Запорізький національний університет із воркшопом і лекціями відвідала фотомисткиня, викладачка фотожурналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця) Інна Єрмакова.

Експертка провела дводенний інтенсив зі студентами і викладачами журфаку у рамках серії заходів із медіаграмотності, що реалізуються на факультеті журналістики ЗНУ за підтримки Посольства США в Україні. Проект має на меті підвищення обізнаності передусім молодої аудиторії щодо якості мас-медійного контенту. Цього разу йшлося про фотоконтент.
Воркшоп і лекції із фотограмотності у ЗНУ
Пані Інна зосередила увагу на фотоманіпуляціях, до яких вдаються українські і світові засоби масової іноформації. Ключовими поняттями, що розглянули тренерка і студенти, були: документальна природа фотографії, дотримання стандартів журналістики у візуальному контенті та фотографічні зображення як інструмент «гібридної» війни.
Воркшоп і лекції із фотограмотності у ЗНУ
Після лекції студенти мали воркшоп у малих групах, де спробували практично використати засоби художньої виразності у фотографії, пояснити для себе засоби маніпуляції в сприйнятті зображення.
Воркшоп і лекції із фотограмотності у ЗНУ
Другий день занять був присвячений "читанню" фотографій. Викладачка розповіла про особливості роботи зорового апарату людини та особливості візуального сприйняття інформації, закони композиційної побудови кадру, засоби художньої виразності та межі її використання в журналістиці.
Воркшоп і лекції із фотограмотності у ЗНУ
Студенти і викладачі факультету журналістики ЗНУ чи не вперше мали такий професійний інтенсивний тренінг із фотосправи. Тому планується продовження подібних занять уже в майбутніх проектах.

]]>
<![CDATA[У ЗНУ стартували тренінги з аналітичної і розслідувальної журналістики]]>https://medialiteracy.zp.ua/u-znu-startuvali-trieninghi-z-analitichnoyi-i-rozsliduvalnoyi-zhurnalistiki/6150be8fc212cd000185c377Mon, 19 Nov 2018 21:37:05 GMTУ ЗНУ стартували тренінги з аналітичної і розслідувальної журналістики

16-17 листопада факультет журналістики Запорізького національного університету разом з ГО Спілка молодих незалежних журналістів презентували Бюро аналітично-розслідувальної журналістики. Проект має на меті розвиток цих складних журналістських жанрів у мас-медіа Запорізької області і всього південноукраїнського регіону. Перший дводенний тренінг проекту мав назву "Аналітична журналістика в умовах конфлікту".

Завершальні дні меганасиченого тижня на факультеті журналістики ЗНУ були присвячені "прокачуванню" знань студентів і молодих журналістів щодо підготовки аналітичних текстів. Медіатренерка Наталія Виговська пояснила учасникам, що таке конфлікт, які бувають типи конфліктів та як працювати, використовуючи журналістські професійні стандарти.
У ЗНУ стартували тренінги з аналітичної і розслідувальної журналістики
У ЗНУ стартували тренінги з аналітичної і розслідувальної журналістики
Також тренінгісти із Запоріжжя, Бердянська і Одеси визначались, хто входить до конфліктно-чутливих груп населення і якими є принципи висвітлення конфліктно-чутливої тематики. Експертка зосередила увагу на питаннях етики, дискримінації та мови ворожнечі у регіональних новинах про війну та ООС, а також щодо гендерної проблематики. Практичною частиною тренінгу був розбір кейсів.
У ЗНУ стартували тренінги з аналітичної і розслідувальної журналістики
У ЗНУ стартували тренінги з аналітичної і розслідувальної журналістики
Другий день тренінгу провів Юрій Сидоров, головний редактор «Наші Гроші. Запоріжжя». Своє заняття він присвятив розгляду питань висвітлення журналістами корупції в медичній сфері, розслідування в сфері будівництва, армійсько-військових закупівель та роботі у сервісі Pozorro.
У ЗНУ стартували тренінги з аналітичної і розслідувальної журналістики
Продовження серії тренінгів Бюро аналітично-розслідувальної журналістики вже незабаром. Слідкуйте за анонсами!

]]>
<![CDATA[Запрацювало Бюро аналітично-розслідувальної журналістики]]>https://medialiteracy.zp.ua/zapratsiuvalo-biuro-analitichno-rozsliduvalnoyi-zhurnalistiki/6150be8fc212cd000185c375Thu, 01 Nov 2018 17:50:34 GMTЗапрацювало Бюро аналітично-розслідувальної журналістики

Факультет журналістики Запорізького національного університету спільно з ГО Спілка молодих незалежних журналістів запускають новий проект для молодих журналістів Південно-Східного регіону України - Бюро аналітично-розслідувальної журналістики.

16-17 листопада 2018 року на факультеті журналістики Запорізького національного університету відбудеться презентація Бюро аналітично-розслідувальної журналістики та перший тренінг для студентів 1-4 курсів журналістських спеціальностей вищих начальних закладів півдня та сходу України та журналістів-початківців.

Планується серія таких тренінгів (з листопада 2018 до травня 2019 року), метою яких є формування практичних навичок у написанні текстів із тем конфліктно-чутливої журналістики. Орієнтовані вони на студентів 1-4 курсів журналістських спеціальностей, блогерів, журналістів-початківців Запорізької, Херсонської, Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської областей.

Спектр тем широкий:

  • які бувають конфлікти і як їх висвітлювати у журналістських матеріалах?
  • як писати про війну?
  • як журналісту працювати з темами про насилля?
  • як висвітлювати теми про дискримінацію?
  • як проводити розслідування та шукати корупцію в конфліктно-чутливій тематиці?

Тренерами першого тренінгу виступлять Юрій Сидоров, головний редактор «Наші Гроші. Запоріжжя» та Наталія Виговська, медіаекспертка з питань дотримання журналістських професійних стандартів, медіааналітик.

Запрацювало Бюро аналітично-розслідувальної журналістики
Запрацювало Бюро аналітично-розслідувальної журналістики

Анонс тренінгу доступний для завантаження тут.

Проект підтримано Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні

]]>
<![CDATA[Відбувся другий тренінг із медіаграмотності для вчителів Запорізької області]]>https://medialiteracy.zp.ua/vidbuvsia-drughii-trieningh-iz-miediaghramotnosti-dlia-vchitieliv-zaporizkoyi-oblasti/6150be8fc212cd000185c374Thu, 01 Nov 2018 08:08:43 GMTВідбувся другий тренінг із медіаграмотності для вчителів Запорізької області

30 жовтня на факультеті журналистики Запорізького національного університету відбувся другий семінар-тренінг із медіаграмотності для вчителів Запоріжжя і області у рамках проекту “Медіаграмотні і розумні» за підтримки Посольства США в Україні.

Медіатренери Віктор Костюк і Олександра Усенко підготували і провели заняття, де вчителі змогли поділитися досвідом втілення елементів медіаосвіти у школі та потренуватися у виявленні медіа-маніпуляцій.
Відбувся другий тренінг із медіаграмотності для вчителів Запорізької області
Відбувся другий тренінг із медіаграмотності для вчителів Запорізької області
На семінар завітала представниця Посольства США в Україні Віра Максимова, яка привітала учасників і заохотила розвивати свою діяльсть у сфері медіаграмотності, адже ця тема в нашій державі пріоритетна. Попереду - підготовка пілотної програми з медіаосвіти для загальноосвітніх шкіл Запорізької області, яку учасники презентують на фінальному семінарі в #ЗНУ уже в січні 2019 року.
Відбувся другий тренінг із медіаграмотності для вчителів Запорізької області
Відбувся другий тренінг із медіаграмотності для вчителів Запорізької області
Відбувся другий тренінг із медіаграмотності для вчителів Запорізької області
Відбувся другий тренінг із медіаграмотності для вчителів Запорізької області
Відбувся другий тренінг із медіаграмотності для вчителів Запорізької області
Матеріали і презентації тренінгу можна завантажити тут.

Більше фото можна завантажити тут.

]]>
<![CDATA[16 листопада - МЕДІАФЕСТ ЗНУ 2018!]]>https://medialiteracy.zp.ua/16-listopada-miediafiest-znu-2018-3/6150be8fc212cd000185c376Mon, 22 Oct 2018 16:58:00 GMT16 листопада - МЕДІАФЕСТ ЗНУ 2018!

16 листопада - МЕДІАФЕСТ ЗНУ 2018!

]]>