Студенти ЗНУ дізналися від Андрія Куликова, як подолати інформаційну війну
Студенти ЗНУ 23 квітня провели телеміст із українським журналістом Андрієм Куликовим та поспілкувалися на тему «Інтерв’ю під час інформаційної війни». Це була трьохстороння трансляція з Інституту журналістики КНУ до факультетів журналістики вузів Запоріжжя та Маріуполя. Організатори обрали ці міста для конференції через їхню наближеність до зони бойових дій.
Протягом двогодинної онлайн-бесіди Андрій Куликов встиг оголосити власну промову стосовно нагальних проблем країни та безпосередньо української журналістики, а також відповісти на питання студентів.
Свою розповідь український телеведучий оживив прикладами з власного життя та професійного досвіду. Журналіст акцентував увагу на тому, що під час інформаційної війни для кожного журналіста як ніколи важливо вдосконалювати власні навички та вміння.
«Поняття журналістської етики та професійних стандартів для мене є тотожними для роботи у цей час», – розповів Андрій Куликов.
Журналіст поділився зі студентами вдалими методами ведення інтерв’ю.
«Під час розмови треба пам’ятати, що інтерв’ю – це не просто обмін поглядами, а саме технологія вивідування інформації. Під час бесіди обов’язково треба виявляти цікавість до інтерв’юйованого , уникаючи загальних запитань. Успіх інтерв’ю залежить від того, чи вмієте Ви критично мислити та чи не боїтеся ставити гострі, незручні запитання», – порадив телеведучий.
Під час бесіди студенти цікавилися думкою Андрія Куликова щодо проблем побутового сепаратизму, законопроекту про декомунізацію країни, а у кінці розмови вони підняли одне з найголовніших питань: як же треба закінчувати інформаційну війну?
«Треба починати з вдосконалення якості власних матеріалів, підвищувати обізнаність журналістів, уникати «кишеньковості» та заангажованості ЗМІ. Інформаційна війна – це не лише зовнішнє питання боротьби з українським ворогом, а й проблема внутрішньої ситуації в країні», – відповів медіаексперт.
У кінці онлайн-трансляції учасники поділилися враження від проведеного заходу та побажали одне одному та Україні миру, спокою та стійкості сили духу.
Аліна Дерев’янко