Журналіст Роман Скрипін: «Громадське створює паралельний світ»
У рамках проекту «Громадське: Road Show» у Запорізькому національному університеті 14 травня відбулась зустріч журналістів Романа Скрипіна, Сергія Грішина, Ігоря Присяжного та Тараса Білки зі студентами та викладачами ЗНУ. Основна мета цієї зустрічі та проекту загалом - сприяти зростанню громадянського суспільства в Україні, спонукати активних громадян організовуватись на місцях для вирішення локальних задач, а також виявлення під час спілкування з людьми їхніх проблем, мрій, перепон на шляху реалізації своїх ідей.
До речі, проект Road Show – це унікальний проект Громадського ТБ. В рамках проекту журналісти проїдуть майже по всій країні. Вони відвідають як обласні центри, так і маленькі міста і села. Проектом передбачено 10 поїздок від Луганщини до Львівщини та від Одещини до Чернігівщини за 3 місяці. За підсумками кожної поїздки до різних регіонів України будуть підготовлені репортажі, які будуть транслювати в ефірі Громадського телебачення, а фіналом проекту стане документальний фільм, в якому його автори спробують показати реальну картину про те, що турбує людей.
Під час зустрічі студенти та журналісти поспілкувались про Запоріжжя, життя і роботу Громадського ТБ в регіоні, особисте життя, поділились власними враженнями та емоціями від подорожей по країні. До речі, наше місто стало восьмим за рахунком містом, яке відвідали журналісти в рамках проекту. На їхній погляд, в ЗНУ зібралась одна з найбільших аудиторій за час існування проекту, більшу аудиторію вони зібрали тільки у Львові - близько 1000 людей.
Більше за все студентів нашого університету цікавили особливості роботи на Громадському ТБ, а саме: відмінності його роботи від інших телевізійних каналів, можливості виходу Громадського ТБ на кабельну мережу, суб’єктивізм та етика в роботі журналіста на телебаченні, причини дефіциту національного продукту на українському телебаченні, а також участь народних депутатів та політиків у телеефірах.
Під час заходу Роман Скрипін повідомив студентам, що інтернет-проект Громадське ТБ - це їх робота і філософія життя. «Це – своєрідний клуб по інтересах, в якому зібрався колектив однодумців», - додав він. Також журналіст розповів про ідею створення Громадського ТБ і функціонування, механізми роботи, «внутрішню кухню», джерела фінансування, основну місію та відсутність на ньому цензури. «Громадське телебачення ні з ким не бореться, воно створює паралельний світ», - зазначив він.
Спілкуючись зі студентами, Роман Скрипін порадив їм працювати над тим, що вони добре вміють і що їм подобається, не чекаючи допомоги зверху і підказки. «Щоб бути самим собою не потрібен дозвіл», - зауважив він. Також, розповідаючи про свій досвід спілкування із людьми під час подорожей країною, журналіст сказав, що в багатьох мешканців українських міст існує комплекс провінційності і невпевненості у собі. Відповідаючи на запитання учасників зустрічі про суб’єктивізм у висвітленні подій, він зазначив, що під час своєї роботи журналісти не можуть позбавитись суб’єктивної думки і це є нормальним і природнім явищем.
Наприкінці зустрічі гості подякували студентам за змістовну зустріч і побажали успіхів у їх майбутній професії.
Олена Переверзєва