Зустріч з Володимиром Мостовим
Студенти факультету журналістики зустрілися з Володимиром Мостовим. 16 жовтня у Запорізькому національному університеті відбулася зустріч із колишнім головним редактором «Дзеркала тижня» та головою Комісії з журналістської етики Володимиром Мостовим. Поспілкуватися з ним малиможливість студенти факультету журналістики.
Гість розповів про свою діяльність та поділився з майбутніми фахівцями професійними секретами. Пан Володимир працює за фахом майже п`ятдесят років і пройшов шлях від кореспондента районної газети до головного редактора «Дзеркала тижня» - українського впливового аналітичного тижневика. Гість не був обмеженийпевною темою і тому у своєму виступі зміг охопити питання з багатьох галузей журналістики.
Володимир Павлович розповів про історію створення і сьогодення «Дзеркала...», про становлення цього авторитетного видання. Також говорив про проблеми, з якими зіткався на посаді. «Зараз головному редактору треба думати про багато речей, не пов'язаних із журналістикою. Він має вирішувати і багато фінансових питань, серед яких заробітна плата та оренда приміщення. Ще можливі конфлікти із власником з приводу певних матеріалів», - ділиться Володимир Мостовий. В статусі голови Комісії з журналістської етики відзначив важливість дотримання всіма працівниками ЗМІ моральних норм, прописаних у статутних документах. «Працювати, не знаючи цих вимог, неможливо! Невдаючись до прямого перекладу слова «етика», його можна розуміти, як наявність совісті. Маючи совість – ви будете писати етично, на світ дивитися етично і так само передавати це через той ЗМІ, в якому працюєте. А за умови відсутності совісті ніякі статути нічого не змінять», - говорить він.
У процесі зустрічі гість визначив головні завдання журналіста та шляхи досягнення найкращих професійних результатів. За його словами, як і для кожного фахівця, важливо, щоб робота медійника була сприйнята. Для цього пан Володимир запропонував три тези, сформованих ним у процесі роботи. «За майже п'ятдесят років роботи у пресі я виніс три правила. Ці правила незафіксовані у жодному програмному документі, але мені здається важливим передати ці правила вам. Перше – про що б ви не писали - ви писатимете про себе, так буде тому, що ви показуєте у своїх матеріалах і власну позицію, і ерудицію, і компетентність. Друге, як наслідок, - де б ви не працювали, скільки б не заробляли, найцінніше, що зможете отримати, це - ім`я. Воно заробляється роками, але губиться у один момент - не брудніть його. І третє – все життя ставте собі запитання: «Що дозволяє мені судити людей?» -рекомендує Володимир Павлович.
По завершенню зустрічі студенти мали можливісь поставити гостю запитання, що виникли під час зустрічі.
Максим Савченко
Ілона Давиденкова