Журналісти і громадські активісти вчилися писати про ВПО і подолання посттравматичного синдрому

Журналісти і громадські активісти вчилися писати про ВПО і подолання посттравматичного синдрому

На факультеті журналістики Запорізького національного університету 11-12 квітня відбувся тренінг на тему «Висвітлення конфліктно-чутливих тем у медіа. Робота з ВПО та особами з посттравматичним синдромом». Це третій модуль тренінгів для журналістів, блогерів та громадських активістів із Запоріжжя, Полтави, Донецька, Одеси, Дніпра, Херсону і Луцька.

Тренінг про журналістську етику і стандарти від Наталії Виговської

В перший день Наталія Виговська – журналістка, медіатренерка, медіаекспертка, розповіла про журналістські стандарти та професійну етику. Також учасники дізналися про класифікацію конфліктно-чутливих груп та працювали із кейсами, котрі допомогли виявляти та позбуватися стереотипів у матеріалах.

Після цього естафету прийняв Юрій Сидоров, медіатренер і головний редактор розслідувального сайту «Наші гроші. Запоріжжя». Тренінгісти отримали знання і навички фактчекінгу та верифікації інформації у журналістських розслідуваннях. Після опанування нових інструментів усі на практиці змогли їх використати для отримання потрібної інформації.

Тренінг з фактчеку і верифікації від Юрія Сидорова

Тренер другого дня – Ірина Куратченко, психолог-психоаналітик, супервізор, медіатор (ГО "Взаємодія") провела із учасниками заняття на тему роботи з внутрішньо переміщених осіб, психологію та стереотипи, пов’язані з ними. Робота з кейсами знов займала особливе місце, цього разу про права людини і їх порушення. Учасники мали змогу пограти у дві психологічні гри: «Переселенська блуканина» та «Бути жінкою», де у зрозумілій формі проілюстровано усі труднощі, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи та жінки. Ірина розповіла та пояснила про професійне вигорання та про стрес. Окрім цього усі отримали знання, як працювати з особами із посттравматичним синдромом.

Ірина Куратченко пояснює, як працювати у стресових ситуаціях

Нагадаємо, що цей дводенний тренінг уже втретє проходить на факультеті журналістики ЗНУ у рамках реалізації проекту БАРЖа (Бюро аналітично-розслідувальної журналістики) за організаційної підтримки Спілки молодих незалежних журналістів і фінансового сприяння Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.  

Анастасія Раткіна