Історія будує сьогодення

15 грудня до Запорізького національного університету завітав відомий журналіст, історик, головний редактор сайту «Історична правда» - Вахтанг Кіпіані. Зустріч проходила у формі лекції-діалогу «Минуле як майбутнє» і була присвячена питанням висвітлення історії у ЗМІ.

Вахтанг Кіпіані розповів про роботу сайту «Історична правда», який працює вже 3 роки. За цей час портал випустив 170 проектів, які спрямовані на розширення історичних знань користувачів. Також гість є ведучим програми «Історична правда» на телеканалі Zik. За словами журналіста, всі кошти, зароблені на програмі, йдуть на роботу сайту.

На думку В. Кіпіані, робота журналістів полягає в розвінчанні негативних маніпулятивних речей, які впливають на масову свідомість. Він радить перед початком написання матеріалу перевірити правдивість інформації і усвідомити основну функцію, яку цей матеріал несе. На прикладі історичних фактів, реальних історичних документів, карт він продемонстрував, як історія впливає на формування політичної ситуації, громадської думки суспільства. Вахтанг Кіпіані назвав історичні ресурси, яким можна довіряти, зокрема «Історична правда», «Сумський історичний портал», «Україна Incognita» та інші.

Погляди досвідченого журналіста на роль історичних знань у професійній діяльності працівників мас-медіа викликали неабиякий інтерес. Студенти дискутували з приводу «Ленінопаду», декомунізації, перейменування вулиць.

Вахтанг Кіпіані впевнений, що медіаграмотне суспільство, безумовно, мусить орієнтуватися у всіх тонкощах історії, щоб бути впевненим у правдивості поданих йому журналістських матеріалів.

Ілона Давиденкова