Контакт дітей із медіа: як уберегти від негативного впливу

Лекція для батьків майбутніх першокласників на тему «Контакт дітей із медіа: як уберегти від негативного впливу» відбулася 26 березня у Запорізькому навчально-виховному комплексі «Мрія». Її провів заступник декана факультету журналістики з навчальної роботи ЗНУ Віктор Костюк.

У ЗНВК «Мрія» тривають заходи, покликані допомогти майбутнім першокласникам та їх батькам познайомитись зі школою. В той час, як діти під керівництвом першої вчительки Щербини Наталії Сергіївни в ігровій формі пізнають один одного, навчальний заклад, у зимовому саду працює лекторій для батьків. Цього разу розглядалися важливі питання, зокрема, що таке медіаосвіта, які медіапросвітницькі знання та вміння повинні мати дошкільнята та учні початкової школи, які небезпеки таять у собі телебачення, інтернет, комп’ютерні ігри.

Директор закладу Скірко Ганна Захарівна порушила питання використання школярами гаджетів у навчальному процесі:

«Ми не дозволяємо грати на телефонах та планшетах під час навчального процесу, тому що діти на перервах не рухаються та не відпочивають, а тільки дивляться в екрани, що шкодить не тільки їх зору, а й розумовій активності», - зазначила вона.

На думку Віктора Костюка, наявність гаджетів не шкодитиме дитині, якщо планшет допомагатиме вчитися (для цього є відповідні програми), а телефон буде засобом зв’язку.

Окрему увагу було приділено питанню впливу на дітей комп’ютерних ігор, надмірне захоплення якими формує жорстокість.

Наприкінці лекції батькам було дано поради щодо організації медіаосвіти у сім’ї. Віктор Костюк порекомендував батькам більше уваги приділяти дітям, щоб на інтернет та телебачення у них залишалося менше часу.

Після завершення лекції до батьків приєднались діти. Усі разом (чотири команди) під керівництвом О.В.Усманової взяли участь у психологічній грі «Створення газетного колажу».

Ілона Давиденкова