Майбутні журналісти зустрілися із громадськими та культурними діячами м. Львова

28 квітня у ЗНУ відбулася зустріч студентів факультету журналістики із делегацією громадських та культурних діячів м. Львова у рамках проекту «Підвищення ефективності діяльності громадських організацій на Півдні України», який діє за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Гості розповіли про свою діяльність з організації різноманітних культурно-просвітницьких проектів та запросили молодь Запоріжжя приєднатися до здійснення таких заходів, аби сприяти розширенню культурного простору.

Делегацію зі Львова у складі програмного директора громадського об’єднання «Форум видавців» Григорія Семенчука, прес-директоора молодіжної організації «Дзиґа» Володимира Бєглова та менеджера громадського об’єднання «Wiz-Art» Антона Ткачука представила присутнім супроводжуюча особа від громадського об’єднання «Демократичні ініціативи – 2002» Наталія Агаркова.

Григорій Семенчук зазначив, що з кожним роком в Україні, як і в усьому світі, спостерігається тенденція падіння інтересу молоді до друкованої книги. Тому «Форум видавців» покликаний стимулювати зацікавленість читачів до літературного мистецтва і захід таки виконує покладені на нього завдання: щороку збирає понад 40 тисяч гостей та учасників, його неодмінно відвідують найпопулярніші письменники України та зарубіжжя, у числі яких Юрій Андрухович, Андрій Курков, Оксана Забужко, Сергій Жадан, Ірена Карпа та інші. Серед почесних гостей Форуму були також Пауло Коельо (Бразилія), Зігмунт Бауман (Польща) та багато інших найвідоміших закордонних літературних діячів. Гість також запросив присутніх відвідати 21-ий Міжнародний книжковий «Форум видавців», який відбудеться у Львові 9-13 вересня.

Антон Ткачук, у свою чергу, представив Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів «Wiz-Art», який збирає кращі роботи сучасних режисерів з різних країн світу. На черговому фестивалі, який відбудеться 21-24 травня у Львові, будуть представлені 40 кращих фільмів, які оцінюватиме міжнародне журі, а учасники заходу отримають не тільки задоволення від перегляду фільмів, а й від спілкування з провідними кінематографістами сучасності. Гість також зазначив, що кілька фільмів вони привезуть і до Запоріжжя.

Володимир Бєглов та інші учасники зустрічі також поділилися із майбутніми журналістами секретами організації молодіжних культурно-масових проектів. Серед них молоді Запоріжжя були представлені проекти Мистецького об’єднання «Дзиґа» - культурно-творчі клуби, фестивалі, медіа-проекти тощо, найвідомішими з яких є «Фестиваль андеграунду «ВиВИх», «Jazz Bez», «Флюгери Львова», «Слухай українське» тощо.

Організатори молодіжних проектів наголосили, що саме студентська молодь має проявляти ініціативу і «розкручувати» цікаві для неї культурні проекти. І часто для цього непотрібний великий бюджет, головною умовою є команда однодумців і вміння зацікавити своєю актуальною ідеєю інших. Зокрема, такими проектами можуть бути різного роду драйвові молодіжні вечірки за участю популярних артистів, співаків тощо, кошти від яких львів’яни збирають на лікувальні дитячі центри, допомогу переселенцям та інші корисні справи. Громадські діячі також наголосили, що подібні проекти не є прибутковими, проте головною їхньою метою є підвищення загального культурного рівня українського населення, стимулювання молодіжної творчості.

Присутня на заході заступник декана факультету журналістики з виховної роботи Наталія Тяпкіна зауважила, що студенти також беруть активну участь у різного роду молодіжних проектах, медіа-фестивалях тощо. Однією із таких ініціатив стала створена торік ВКонтакте група «Припечатанные», яка займається популяризацією читання та спеціальності «Видавнича справа та редагування» серед молоді міста та регіону. А починався проект із індивідуального завдання, яке студенти отримали у рамках курсу «Електронні видання». Сьогодні у групі нараховується близько 600 учасників.

Під час розмови гості університету відповіли на низку запитань від студентів факультету журналістики, а також представили новий проект, над яким зараз працюють – створення концепції розвитку української культури в ХХІ столітті. Автори наголосили, що цей проект передбачає децентралізацію управління галуззю культури та передачу ініціатив громадським організаціям. Гості також порадили студентам завжди обирати дивовижне і створювати нові молодіжні проекти.

Олена Хлистун