Медіа-експерти в гостях у ЗНУ

Директор Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, професор Володимир Різун та кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри соціальних комунікацій цього ж закладу Геннадій Шендерович завітали 1 квітня до Запорізького національного університету. Вони провели лекцію для студентів факультету журналістики.

Провідна тема лекції-діалогу – професійний рівень сучасних журналістів. Керівник столичного вишу розповів про проблеми та сучасний стан журналістики в Україні. Він вважає, що в проблемах вітчизняної журналістики винні ті, хто представляє її нині в Україні, тобто самі журналісти. В. Різун окремо зупинився на питаннях професійної підготовки творчих працівників для роботи у медіа. На його думку, успіху в журналістиці досягне той випускник, який володіє, зокрема, такими якостями: знає собі ціну; веде себе як професіонал; любить і розуміє аудиторію; не маніпулює інформацією; є соціально обізнаним.

Також він звернув увагу аудиторії на актуальну нині тему медіаграмотності суспільства. Володимир Володимирович переконаний, що, у першу чергу, медіаграмотними повинні бути самі журналісти. Тоді і суспільство буде адекватно сприймати ЗМІ та довіряти їм.

Геннадій Шендерович продовжив тему особливостей функціонування сучасної журналістики в Україні, виділивши її три головні проблеми, «три трагедії»: забагато критики, політичний популізм та архаїзми.

Далі він зосередив свою увагу на соціальній журналістиці. Проаналізувавши запорізькі регіональні ЗМІ, він вказав на типову помилку сучасних медіа: журналісти, на жаль, акцентують увагу на людину, а не на людське, що негативно впливає на свідомість суспільства.

Наприкінці зустрічі столичні гості відповіли на запитання студентів та викладачів.
Питання професійної підготовки журналістів В. Різун та Г. Шендерович обговорили з викладачами факультету журналістики ЗНУ під час круглого столу, що відбувся у другій половині дня.

Давиденкова Ілона