Міждисциплінарність, дискурс, концепт...

Міждисциплінарність, дискурс, концепт...

8-10 червня на базі факультету журналістики відбувся 4 модуль Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень за сприяння та фінансової підтримки Міжнародної ради досліджень і обмінів (IREX).

Спікер першого дня – Олена Семенець, д.філол.н., професор, завідувач кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків з громадськістю – презентувала особливості застосування та напрямів дискурс-аналізу як міждисциплінарного підходу у медіадослідженнях, а також детально зупинилася на критичному дискурс-аналізі медійних повідомлень.

Науковець супроводжувала складні теоретичні формулювання практичними прикладами, що дозволило покращити рівень розуміння та стимулювало учасників до плідної дискусії.


Наступного дня секрети вже концептуального аналізу у мас-медійних студіях не менш успішно розкривав к.філол.н., доцент, докторант Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка Павло Мірошниченко. Після вступної інформаційно насиченої частини, пов’язаної з концептом та його інтерпретацією, тренер зацікавив присутніх фахівців нестандартними командними завданнями та наочним матеріалом.

На третій день модуля професійним досвідом ділився к.філос.н., доцент кафедри соціології ЗНУ Ігор Кудінов. Спікер зупинився на кореляційному та регресійному аналізі даних, розказав про специфіку аналізу часових рядів. І хоча засвоєння основ статистики вимагала зазвичай найбільших зусиль, майстерність тренера дозволила це зробити якісно.

Загалом, плідність роботи учасників у межах тренінгів вже є очевидною, незабаром у викладачів з'явиться можливість оприлюднити результати свого навчання у вигляді тез, наукових статей, колективної монографії. Тому літо для слухачів Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень обіцяє бути продуктивним.

Анастасія Кондрико, заступник декана з міжнародної діяльності факультету журналістики