Секрети екстремальної журналістики від кореспондента «1+1»

9 листопада відомий кореспондент ТСН Яків Носков розповів студентам 3-го та 4-го курсів факультету журналістики про методи роботи в зонах воєнних конфліктів. Круглий стіл за участю регіонального кореспондента телеканалу «1+1» відбувся в рамках медіаосвітнього проекту «Медіаграмотність» факультету журналістики Запорізького національного університету, метою якого є підвищення рівня медійної грамотності населення Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської та інших південних і центральних областей України. Під час зустрічі її учасники розглянули основні аспекти висвітлення журналістами воєнних конфліктів і проблем тероризму.

Гість розповів студентству про правила отримання та подання інформації під час воєнного конфлікту, а також під час перебування в гарячих точках. Зокрема, кореспондент поділився власним досвідом висвітлення збройних конфліктів у Єгипті та подій у зоні АТО, де він перебував неодноразово, продемонстрував студентам створений ним матеріал про кіборгів донецького аеропорту, а студенти мали змогу поставити цікаві запитання про кореспондентську діяльність самого журналіста та його колег.

За словами Якова Носкова, головне у матеріалах – не прив’язуватися до локацій техніки та місця розташування військових, бо цим може згодом скористатися противник. У зоні воєнних дій треба також мати при собі надійне екіпірування, намагатися зав’язати якомога більше ділових контактів у регіоні.

Модераторами зустрічі стали доценти кафедри соціальних комунікацій Тетяна Іванюха та Ганна Полякова.

Цей візит Якова Носкова до ЗНУ – вже не перший, адже раніше також організовувалися тренінги та круглі столи для молодих журналістів. Такі зустрічі дають студентам практичні навички для подальшої роботи, тому їхнє проведення планується й надалі.

Ганна Пудлик