Тетяна Казакова провела відкриту лекцію у ЗНУ

Відкрита лекція з медіаграмотності відбулася у Запорізькому національному університеті 28 березня. Провела її доцент кафедри журналістики Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Тетяна Казакова.

Пані Тетяна говорила зі студентами про особливості журналістської діяльності, професійні обов’язки та заборони. Ці питання розглядалися у ключі харківського досвіду впровадження медіаосвіти. «Поява поняття «медіаосвіта» викликана потребою захиститися від негативних інформаційних впливів, оскільки контролювати журналістів та медіа, в цілому, неможливо. Суспільство вирішило захищати споживачів інформаційного контенту. У Європі, наприклад, є спеціальні курси для підлітків, на яких розповідають про різні методи маніпуляції у ЗМІ, про піар, рекламу тощо. Після таких занять людина вже знає, що таке якісна і неякісна інформація і як їх розпізнати», – говорить гостя.

Лектор розповіла про основні шляхи впровадження основ медіаграмотності, звернула увагу аудиторії на розуміння суті деяких термінів. Так, наприклад, харківські науковці та педагоги розрізняють поняття «медіаосвіта» та «медіапросвіта». Медіаосвіта – це освіта журналіста, зокрема отримання професійних умінь і навичок, підвищення власної компетенції. Медіапросвіта ж – це навчання соціуму, як споживати інформацію (зокрема бачити неправду, маніпуляції, пропаганду), а також захистити себе від її негативного впливу.

Окрім викладання в університеті Тетяна Володимирівна є журналістом газети «Харківські вісті» та лектором обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Саме робота за фахом спонукала пані Тетяну долучитись до процесу навчання педагогів загальноосвітніх шкіл. Інститут післядипломної освіти навчає вчителів доносити своїм вихованцям, що у потоках масової інформації дуже багато патогенних матеріалів. «Головним питанням для нас було те, хто буде навчати дітей азам інформаційної безпеки. Самі журналісти повноцінно би з цим не впоралися. Тому ми вирішили навчити учителів, щоб вони передали ці знання дітям», – переконана Тетяна Казакова.

Максим Савченко