Тренінг із медіаграмотності для учнів та студентів

У Запорізькому національному університеті, на базі Південноукраїнського центру медіаграмотності, 10 лютого відбувся тренінг під назвою «Я медіаграмотний. Як не потонути в інформаційному дощі». Його провела медіатренер Катерина Полякова – випускниця факультету журналістики Запорізького національного університету, а нині – редактор столичного ресурсного порталу «ГУРТ». У заході взяли участь студенти Запорізького та Дніпропетровського національного університетів, учні економіко-правничого коледжу ЗНУ, старшокласники Балабинської гімназії «Престиж» Запорізького району.

Тренінг складався із 5 блоків, в яких чергувалося подання інформації з практичними завданнями для аудиторії. У першому блоці «Інформація і мас-медіа» учасники вчились з допомогою набутих знань розрізняти суть понять «інформування», «пропаганда», «реклама», «піар». Другий блок «Медіа як бізнес» тренер вибудувала на прикладах аналізу програм українських телеканалів, також вона надала статистичні дані, що свідчать про зміни в роботі вітчизняних журналістів під час правління різних президентів. За допомогою інформації із третього блоку «Цензура, самоцензура та джинса» аудиторія навчилась виявляти замовні матеріали у ЗМІ. Після розгляду основних положень у четвертому блоці «Маніпуляції у ЗМІ» учні та студенти розрізняли фейки у заголовках, фото та відео. Останній п’ятий блок «Образ ворога» був присвячений темі війни в Україні. Тренер дала поради, як правильно створювати матеріли про військові дії, щоб це не травмувало людей та не створювало стереотипів.

Медіатренінг сприяв формуванню знань і умінь, які надалі допоможуть молодим людям безпечно сприймати сучасні ЗМІ, зокрема розвивати критичне мислення.

Своїми враженнями поділилася студентка 1 курсу факультету журналістики Вероніка Хорольська: «Ці 6 годин тренінгу промайнули непомітно завдяки цікавим завданням. Після них я зможу подивитися на себе зі сторони та помічати помилки у своїй журналістській роботі. За допомогою цього заходу я змінила деякі свої погляди, тепер буду вдосконалюватися».

Для К. Полякової це вже 7 тренінг на цю тему. Всі попередні проходили в Києві: «Сьогодні я вперше проводила тренінг для аудиторії, де значна частина – студенти-журналісти. Ця аудиторія дуже відрізняться від тих, з ким я працювала раніше. Там були фахівці не медійної сфери, тому їх знання з цього питання значно вужчі. Тут, у Запоріжжі, були підготовлені учасники, які завзято відповідали, тому я задоволена результатами», – вважає тренер.

Давиденкова Ілона