У ЗНУ говорили про журналістику даних

Зустріч із Романом Колгушевим, викладачем Могилянської школи журналістики, відбулася у Запорізькому національному університеті 26 лютого. Обговорювалося питання журналістики даних. Спікер продемонстрував другокурсникам факультету журналістики, як сучасні ЗМІ використовують дані. Експерт розповів про способи візуалізації інформації та технічні аспекти роботи, навів приклади вдалого використання інфографіки для передачі великої кількості інформації. «У наш час кількість різного роду фактів збільшилася у багато разів, а доступ до них спростився. Ми маємо виявити їх, опрацювати і видати людям уже зрозуміле і осмислене», – заявив лектор.

Основне завдання сучасних журналістів, вважає гість, – переконливо і компактно подати інформацію. Для досягнення цієї мети і використовують журналістику даних. Цей метод полягає у поєднанні традиційних способів роботи з інформацією і програмування. За допомогою спеціального програмного забезпечення створюється різного роду інфографіка, що містить більш повну інформацію з тих чи інших питань.
За словами Р. Колгушева, для журналіста важливо мати хоча б поверхневі знання з програмування. Такі навички допоможуть оптимізувати професійну діяльність. «Коли я вивчив англійську, мені відкрився світ ширше, ніж з українською та російською. Коли ж я вивчив програмування, для мене відкрився просто новий прошарок життя», – стверджує гість.

Така концепція роботи з інформацією не є новою, але на пострадянському просторі почала реалізовуватися з недавніх пір. Використовуючи цей метод, можна, не пишучи великих текстів, розкрити питання.

Нагадаємо, що Роман Колгушев є не тільки викладачем, а й практикуючим журналістом – працює в англомовному виданні «Київ Пост».

Максим Савченко