У ЗНУ стартували тренінги з аналітичної і розслідувальної журналістики

У ЗНУ стартували тренінги з аналітичної і розслідувальної журналістики

16-17 листопада факультет журналістики Запорізького національного університету разом з ГО Спілка молодих незалежних журналістів презентували Бюро аналітично-розслідувальної журналістики. Проект має на меті розвиток цих складних журналістських жанрів у мас-медіа Запорізької області і всього південноукраїнського регіону. Перший дводенний тренінг проекту мав назву "Аналітична журналістика в умовах конфлікту".

Завершальні дні меганасиченого тижня на факультеті журналістики ЗНУ були присвячені "прокачуванню" знань студентів і молодих журналістів щодо підготовки аналітичних текстів. Медіатренерка Наталія Виговська пояснила учасникам, що таке конфлікт, які бувають типи конфліктів та як працювати, використовуючи журналістські професійні стандарти.


Також тренінгісти із Запоріжжя, Бердянська і Одеси визначались, хто входить до конфліктно-чутливих груп населення і якими є принципи висвітлення конфліктно-чутливої тематики. Експертка зосередила увагу на питаннях етики, дискримінації та мови ворожнечі у регіональних новинах про війну та ООС, а також щодо гендерної проблематики. Практичною частиною тренінгу був розбір кейсів.


Другий день тренінгу провів Юрій Сидоров, головний редактор «Наші Гроші. Запоріжжя». Своє заняття він присвятив розгляду питань висвітлення журналістами корупції в медичній сфері, розслідування в сфері будівництва, армійсько-військових закупівель та роботі у сервісі Pozorro.

Продовження серії тренінгів Бюро аналітично-розслідувальної журналістики вже незабаром. Слідкуйте за анонсами!