У ЗНУ відбулася зустріч з архієпископом Лукою

У рамках днів православної культури «Ortodoksday» 20 листопада у Запорізькому національному університеті відбулася зустріч студентів-журналістів із представниками духовенства. Її було організовано південноукраїнським центром медіаграмотності. На захід прийшли архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука, отець Вячеслав – поет, музикант та сценарист, а також релігійний журналіст, координатор з питань ЗМІ Запорізької Єпархії Олександр Солонський. Священики говорили про релігійні проблеми крізь призму висвітлення їх у ЗМІ та підвищення культури медіаграмотності журналістів.

За умов збільшення конфліктів, викликаних релігійним фанатизмом, актуальним є питання культури сприйняття інформації вірянами. Оскільки події, що відбуваються у світі, трактуються також і через постулати релігії, до якої належать люди, священикам разом із журналістами необхідно пояснювати, як відрізнити правдиву інформацію від брехні, особливо яккщо це стосується моральних та етичних аспектів медійного простору.

Архієпископ говорив про нерозривність релігії та науки, вказував на неможливість правильного трактування текстів Священних писань без належної світської освіти. «Фанатик – людина, що не має належних знань, тому й не здатна аналізувати світ навколо себе. За цих умов виникає стадний інстинкт і релігія стає ширмою маніпуляцій. Фанатизм не є виключно релігійною проблемою. Такі люди є і в спорті, і в науці, але релігійний фанатизм має найбільш руйнівні наслідки. Істинна релігія ніколи не закликає до знищення», - говорить Лука.

На свідомість людей впливає те, що кожен трактує інформацію, як вважає за потрібне. «Зараз проблема знань не стоїть взагалі. Вони є загальнодоступними. Питання в тому, довіряти чи ні і як трактувати отриману інформацію. Для цього необхідні нові форми виховання розуму», - пояснює Олександр Солонський.

Також на зустрічі обговорювалися питання атеїзму, сімейних та інших аспектів загальнолюдських цінностей.

Максим Савченко