У ЗНУ завершилася програма з медіаграмотності для вчителів Запорізької області

У ЗНУ завершилася програма з медіаграмотності для вчителів Запорізької області

25 січня 2019 року в Запорізькому національному університеті відбулися завершальні заняття з підвищення кваліфікації вчителів української мови і літератури, які тривали на факультеті журналістики з червня 2018 по січень 2019 року.

Курс під назвою «Формування медіакультури вчителя української мови та літератури в умовах становлення нової української школи» передбачав три методичні семінари-тренінги та інтенсивну позааудиторну роботу над створенням методичних матеріалів із медіаграмоності і медіакультури, які тепер можуть використовуватися вчителями-філологами на уроках рідної мови і літератури.

Постійними тренерами проекту стали декан факультету журналістики Віктор Костюк та медіаексперт Олександра Усенко. На останньому зібранні вчителі мали змогу отримати практичні навички безпечної роботи з соцмережами та їх застосування у навчальному процесі. А також у форматі діалогу оброворили вміння педагога критично аналізувати інформацію (інформаційний компонент інформаційно-комунікаційної компетентності): як сприймати медіаінформацію; які труднощі і проблеми відчувають і діти, і вчителі у процесі пошуку й осмислення інформації.


Також у ході семінару відбулося обговорення методичних розробок учителів-учасників: які уроки та позакласні заходи найкраще сприяють формуванню медіаграмотності учнів і чому, їх робота з батьками.

По завершенню навчального дня декан факультету журналістики Віктор Костюк вручив усім учаснкиам свідоцтва про підвищення кваліфікації.