Воркшоп і лекції із фотограмотності у ЗНУ

Воркшоп і лекції із фотограмотності у ЗНУ

Запорізький національний університет із воркшопом і лекціями відвідала фотомисткиня, викладачка фотожурналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця) Інна Єрмакова.

Експертка провела дводенний інтенсив зі студентами і викладачами журфаку у рамках серії заходів із медіаграмотності, що реалізуються на факультеті журналістики ЗНУ за підтримки Посольства США в Україні. Проект має на меті підвищення обізнаності передусім молодої аудиторії щодо якості мас-медійного контенту. Цього разу йшлося про фотоконтент.

Пані Інна зосередила увагу на фотоманіпуляціях, до яких вдаються українські і світові засоби масової іноформації. Ключовими поняттями, що розглянули тренерка і студенти, були: документальна природа фотографії, дотримання стандартів журналістики у візуальному контенті та фотографічні зображення як інструмент «гібридної» війни.

Після лекції студенти мали воркшоп у малих групах, де спробували практично використати засоби художньої виразності у фотографії, пояснити для себе засоби маніпуляції в сприйнятті зображення.

Другий день занять був присвячений "читанню" фотографій. Викладачка розповіла про особливості роботи зорового апарату людини та особливості візуального сприйняття інформації, закони композиційної побудови кадру, засоби художньої виразності та межі її використання в журналістиці.

Студенти і викладачі факультету журналістики ЗНУ чи не вперше мали такий професійний інтенсивний тренінг із фотосправи. Тому планується продовження подібних занять уже в майбутніх проектах.