Запоріжжя долучилося до проекту «Real Media Literacy for a Fake News World»

Запоріжжя долучилося до проекту «Real Media Literacy for a Fake News World»

Студентка факультету журналістики ЗНУ Крістіна Бут стала учасницею першого тренінгу у рамках програми «Real Media Literacy for a Fake News World», яка триватиме з січня по травень 2019 року.

Впродовж навчання учасники отримуватимуть інформацію про базові навики медіаграмотності і роль засобів масової інформації у сучасних світових процесах, а також поглиблюватимуть знання англійської мови.

Перший воркшоп із студентами був присвячений темі боротьби з фейками. Тренерка Джессі Холліс МакКарті (Jessi Hollis McCarthy) розкрила сутність поняття «фейк»; чим вони відрізняється від звичайних помилок у медіа; класифікацію та мету фейкових новин. Окрім цього, вона провела інтерактивні вправи з учасниками, серед яких було опитування (Правда чи фейк?) і коротка гра «Створіть свій власний фейк».

Була презентована формула «E.S.C.A.P.E», яка допомагає активізувати критичне мислення при сприйнятті новин. Завантажити постер із шістьма ключовими концептами формули «E.S.C.A.P.E» можна тут: https://newseumed.org/tools/lesson-plan/escape-junk-news.

Ініціатива реалізовується за підтримки Посольства США в Україні та Newseum (інтерактивний музей новин, що входить до складу Freedom Forum Institute). В Україні програму адмініструють ГО «УЦГІ «Світло».