Запоріжжя долучилося до проекту «Real Media Literacy for a Fake News World»

Студентка факультету журналістики ЗНУ Крістіна Бут стала учасницею першого тренінгу у рамках програми «Real Media Literacy for a Fake News World», яка триватиме з січня по травень 2019 року.

Впродовж навчання учасники отримуватимуть інформацію про базові навики медіаграмотності і роль засобів масової інформації у сучасних світових процесах, а також поглиблюватимуть знання англійської мови. Перший воркшоп із студентами був присвячений темі боротьби з фейками. Тренерка Джессі Холліс МакКарті (Jessi Hollis McCarthy) розкрила сутність поняття «фейк»; чим вони відрізняється від звичайних помилок у медіа; класифікацію та мету фейкових новин. Окрім цього, вона провела інтерактивні вправи з учасниками, серед яких було опитування (Правда чи фейк?) і коротка гра «Створіть свій власний фейк». Була презентована формула «E.S.C.A.P.E», яка допомагає активізувати критичне мислення при сприйнятті новин. Завантажити постер із шістьма ключовими концептами формули «E.S.C.A.P.E» можна тут: https://newseumed.org/tools/lesson-plan/escape-junk-news.

Ініціатива реалізовується за підтримки Посольства США в Україні та Newseum (інтерактивний музей новин, що входить до складу Freedom Forum Institute). В Україні програму адмініструють ГО «УЦГІ «Світло».

medlitcenter

Read more posts by this author.

Subscribe to Southern Ukrainian Medialiteracy Center

Get the latest posts delivered right to your inbox.

or subscribe via RSS with Feedly!