Запоріжжя – Кіровоград: творча співпраця, перспективи взаємодії

23 жовтня декан факультету журналістики ЗНУ професор Володимир Манакін та завідувач кафедри соціальних комунікацій ЗНУ професор Олена Семенець відвідали факультет філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Під час лекції «Медіакультура: культура подання інформації, культура сприймання» разом зі студентами спеціальності «Видавнича справа та редагування» вони обговорили важливість впровадження медіаграмотності серед широких верств медійної аудиторії, передусім молодіжної. Професор Володимир Манакін акцентував увагу на життєвій потребі розгортання цього руху, особливо за умов гібридної війни в сучасній Україні, на відповідальності журналістів та основних способах захисту українських громадян від інформаційної агресії.

Професор Олени Семенець розповіла про основні напрями роботи факультету журналістики Запорізького національного університету в рамках реалізації грантового проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Зокрема, повідомила про освітні заходи (лекції, семінари, тренінги, вебінари, круглі столи, конференції, проведені на факультеті журналістики ЗНУ в рамках проекту), координацію дій з університетами Півдня і Центру України та співпрацю із зарубіжними партнерами.

Особливу увагу Олена Семенець приділила поширенню медіаосвітнього руху на Півдні України, чому сприяють медіаосвітні творчі проекти студентів ЗНУ, які виконуються під час вивчення дисципліни «Медіакультура» на факультеті журналістики та інших факультетах Запорізького національного університету.

Круглий стіл «Медіаосвіта професіоналів та медіаграмотність аудиторії» дав можливість запорізьким професорам обговорити широке коло животрепетних питань разом з викладачами і студентами КДПУ імені Володимира Винниченка, представниками кіровоградських ЗМІ, діячами культури та мистецтва, громадського сектору Кіровоградщини.

Зокрема, в роботі круглого столу взяли участь:

  • Наталія Фенько – експерт з медіакритики, доцент, завідувач кафедри видавничої справи та редагування КДПУ імені Володимира Винниченка;
  • Василь Бондар – заслужений журналіст України, голова Кіровоградської обласної організації Спілки письменників України, відомий громадський діяч Кіровоградщини;
  • Дмитро Шульга – журналіст інтернет-видання «Весь Кіровоград», ведучий програми «Єлисаветградський книговир» на телеканалі «Кіровоград».

Представники КДПУ імені Володимира Винниченка презентували власний доробок за напрямом підвищення професійної культури фахівців медійної галузі та масової аудиторії – проекти «Медіакемп “Чистий простір”» та «Медіа-кузня». Організатори цих медіаосвітніх проектів, викладачі кіровоградської кафедри видавничої справи та редагування Ірина та Сергій Ткаченко поділилися досвідом неформальної журналістської освіти та громадянського виховання молоді.

У результаті обговорення актуальних питань вироблено спільну концептуальну платформу для подальшої співпраці, відповідно до грантового проекту ЗНУ. Першочергові завдання – проведення вебінару для викладачів Запорізького та Кіровоградського університетів (грудень 2015) та Всеукраїнської конференції «Медіаграмотність, медіакультура та сучасні виклики України» (березень 2016).