ЗНУ став осередком медіаграмотності у Запорізькій області

22 вересня на факультеті журналістики Запорізького національного університету відбулася конференція, де підбили підсумки вже зробленої роботи та визначили завдання на майбутнє для проекту «Південноукраїнський центр медіаграмотності».

На зустрічі були присутні студенти та викладачі факультету журналістики, а також Ольга Вакало, ведуча телепрограм каналу «Запоріжжя», та Олег Пастухов, експерт Фонду підтримки ЗМІ посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

Головним підсумком проведеної на сьогодні роботи Південноукраінським центром медіаграмотності. було введення до навчальних планів університету дисципліни «Медіакультура». Нині цей курс, окрім факультету журналістики, ввели на філологічному, історичному та факультеті іноземних мов Запорізького національного університету. Зараз до цього проекту залучають Бердянський педагогічний університет, Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара, Маріупольський національний університет та Кіровоградський національний університет.

Завідувач кафедри соціальних комунікацій, професор Семенець О.О. та студентка першого курсу магістратури журналістики М. Галич поділились своїми думками щодо особливостей викладання і сприйняття аудиторією цього курсу.
Не обійшлося без згадування актуальної нині теми інформаційної війни між Україною та Росією, що й зумовило активізацію медіаосвітньої діяльності в українському суспільстві. Кожен із спікерів згадував про це та висловлював свої думки щодо толерантної оцінки подій, аби не розпалювати ворожнечу між народами. Наталія Виговська, викладач факультету журналістики, зазначила, що російські і українські ЗМІ розпалюють інформаційну війну ще більше необережними словами. Для того щоб зменшити тиск на свідомість людей, необхідно уникати таких висловів, як сепаратист, проект «Новоросія» та ін. Ольга Вакало сказала, що ЗМІ у своїх матеріалах повинні розділяти Кремль та Росію.

Загалом, всі виступаючі погодилися, що курс медіакультури дуже потрібен зараз українцям, щоб люди могли відчути брехню ЗМІ, правильно сприймали медіа, формували критичне мислення. Саме тоді свідомість людей не буде засмічена неправдивою інформацією.

Як відомо, в квітні 2015 року в рамках гранту, присвяченому медіаосвіті та медіаграмотності, на факультеті журналістики Запорізького національного університету був створений Південноукраїнський центр медіаграмотності. На базі центру будуть проходити тренінги, зустрічі, конференції та круглі столи за участю фахівців з медіакультури.

матеріал: Давиденкова Ілона

фото: Савченко Максим