Зустріч з Ігорем Тітовським

Перший курс факультету журналістики зустрівся з Ігорем Тітовським

26 жовтня у Запорізькому національному університеті відбулася зустріч із бійцем Збройних сил України Ігорем Тітовським. Поспілкуватися з ним прийшли студенти першого курсу факультету журналістики. Пан Ігор розповів про свої будні у статусі військового, а також про обставини, за яких опинився на фронті.

У повсякденному житті Ігор Юрійович – священик. На війну він пішов, хоч і мав імунітет від призову – статус протоієрея, інваліда та як батько трьох неповнолітніх дітей. Гість розповів про побут військових, їх діяльність. Також поділився враженнями від побаченого та відчутого на території, що перебувала чи поки що перебуває під контролем ворога.

За словами Ігоря Тітовського, серед інших проблем дуже гостро стоїть інформаційне питання. Бійці, звісно, мають вільний доступ до Інтернету через мобільні пристрої, але те, що іноді пропонують медійники, дискредитує військо. «Говорять, що ми воюємо за олігархів… Мовляв, тут олігархічна війна, конфлікт кланів. За словами цих журналістів, українська армія захищає чиїсь фінансові інтереси», - ділиться гість.

Також проблемою є те, що жителі окупованих територій знаходились у інформаційному вакуумі і отримували повідомлення про події лише з Росії. Це викликало абсолютне несприйняття інформації з української сторони. Тамтешнє населення не здатне розділити брехню і правду, відрізнити пропаганду. Це пов’язане з тим, що свого часу в Україні не проводилася робота з навчання культури сприйняття засобів масової інформації. «Змінити ставлення жителів окупованих територій Донбасу до українських новин тепер буде дуже важко. Люди сприйматимуть їх так, як проукраїнське населення російські ЗМІ – дуже скептично. Тому й стверджують вони, що українські медіа брешуть. Навіть якщо увімкнути зараз на окупованій території вітчизняні канали, для переважної частини населення вони не будуть авторитетними джерелами інформації», - говорить пан Ігор.

Також Ігор Юрійович пояснив, як йому вдавалося поєднувати статуси військового та духівника, і прокоментував останні політичні рішення, пов’язані з припиненням вогню.

Максим Савченко